• Kruhový trénink
Je forma tréninku, která je sestavena z vybraných cviků zatěžujících jednotlivé svalové skupiny celého těla jednotlivě nebo v kombinaci po určitý časový limit s krátkými přestávkami. Cvičení se dá skvěle přizpůsobit pro pokročilé i začátečníky. Pracuje se s vlastní váhou či pomůckami.
• TRX (total body resistence exercise)
TRX je závěsné cvičení pro posílení celého těla. Rozvíjí sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. (přidat nějaké video, či obrázek.
• Flowin
trénink je založen na přirozených a plynulých pohybech bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla. Při jednotlivých cvicích aktivujete několik svalových skupin zároveň a provádíte tak funkční silový trénink. FLOWIN® je cvičební pomůcka a koncept, který vám pomůže dosáhnout požadovaného cíle, ať už jím je mobilita, stabilita, síla nebo rychlost. Cílem programu je nejen redukce nadváhy, ale také formování jednotlivých partií těla. (přidat obrázek)
• Zdravá záda, pevné bříško
Lekce zaměřená na posílení a protažení především uvedených partií – břicho,záda. Jelikož břišní svaly úzce souvisí se zádovými, klade se na jejich posílení a spolupráci patřičný důraz.
Lekce je určena pro všechny, kteří chtějí porozumět pojmu „střed těla“ a zároveň si dát do těla! Vhodné pro všechny věkové skupiny, pokročilé i začátečníky. Cvičení je klidné, v doprovodu relaxační hudby..

•Bosu

O čem je lekce?

  • BOSU® Balance Trainer je jedna z pomůcek, která je pro tělovýchovnou a sportovní praxi velkým přínosem. Přebírá výhody cvičení na velkých míčích, stepech i klasických balančních plošinách a je zároveň neocenitelná v systému „core training“, cvičení, které zapojuje hluboký stabilizační systém těla. BOSU® Balance Trainer se může používat plochou stranou jak nahoru, tak dolů pro různé druhy balančních cvičení
  • Lekce začíná aerobním dynamickým zahřátím, následuje série posilovacích a balančních cviků na celé tělo
  • naučíte se koordinovat vlastní tělo, zlepšíte si jeho držení
  • zredukujete při cvičení vlastní tuk

Které dny se cvičí na Bosu?

  • každou středu a pátek vždy od 19:00 do 20:00

Pro koho je cvičení vhodné?

  • pro každého, kdo se rád hýbe. Rád zkouší nové věci. Cvičení skvělé jak pro pokročilé, tak i pro začátečníky

• Intervalové cvičení (patří do skoupiny Hiit..high intenzity interval training)
vysoko intenzivní intervalový trénink je účinný nástroj k podpoře růstu svalové hmoty, kardiovaskulárního systému a redukce váhy. Je jedním z nejúčinnějších tréninků přesto, že zabere pouze krátký čas. Na rozdíl od ostatních kardio a posilovacích aktivit, však není stavěn na střední intenzitě, ale na střídání maximální a nízké intenzity, což však pro tělo představujte daleko větší zátěž. Jak z názvu vyplývá, jedná se o intervalový trénink s vysokou intenzitou, který se nejčastěji volí jako kardio cvičení. Tento typ tréninku je strukturován na 15-30minut, což je doba, kterou může za den obětovat každý z nás. Cvičení vhodné pro pokročilé!!

• Cvičení pro seniory
Cvičení je zaměřeno na uvolnění, protažení a posílení svalů v problémových oblastech hlavně šíjové, hrudní a bederní páteře. Hodina je sestavena převážně z pomalých vedených pohybů při kterých se snadněji naučíte využívat i svého dechu. V hodině se používají overbally (malé míče), posilovací gumičky, protahovací pásky. Cvičení je vhodné pro seniory. Cvičí se při klidné hudbě, neběhá a neskáče se.

Individuální cvičení…